Времето денес


partly_cloud_cloudy_day_weather_sunny_windy_partly_sunny_weather_clear_rainyВремето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност во западните планински предели можен е изолиран краткотраен дожд со ретки грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Вредноста на УВ индексот ќе биде 8.

Температурата ќе се движи од 20 до 33 степени Целзиусови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1