За 1 година од Македонија изнесени 460 милиони долари


Stacks_of_moneyOд Македонија минатата година  се изнесени 461 милион долари, објави „Глобал фајненшл интелиџенс ” со седиште во Вашингтон.

Според Глобал фајнаншл интелеџенс ние сме на 76 место, како земја од каде има сомнителен одлив на пари во локации кои се познати како „даночен рај”.

Постои сомневање дека дел од парите се стекнати со корупција или затајување данок.

Фактор.мк

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1