Запалено македонското знаме во ЧаирВечерва околу 23 часот македонското знаме било запалено пред општинската зграда на локалната самоуправа во Чаир.

Знамето кое се веело пред Општината лоцирана на улицата Христијан Тодоровски Карпош, било запалено од непознати сторители, пренесува Прес 24. Општината има и видео надзор, нема информации дали работел во вреемто на инцидентот.

Share Button

Tags: , , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1