Во сообраќајката во Грција загинало и дете – 4те македонци кои загинаа се од турска националност


 

Во сообраќајната несреќа во Кавала во Грција, во која загинаа 4 македонски државјани, загинало и мало дете.

Грчките медиуми информираат дека комбето со бугарски регистарски таблички кај раскрсницата Офринио, загубило контрола и се превртело, пренесува Пресс 24. Патниците, како што претходно информираше евести.мк се враќале од свадба во Турција.

Командирот на сообраќајната полција во Солун Теодорос Киркидес изјавил дека според досегашната истрага најверојатно возачот заспал на воланот, по што возилото излетало од патот и се превртело.
пресс 24 информира дека според неофицијални извори од македонското МНР  двајцата возачи на комбето се наоѓаат во притвор.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1