Затвореник ја убил жената додека му била во посета во затворот


22082014151720_zatvor-nis-3Осуденикот Иван М. ја задавил својата сопруга денеска околу 12,30 часот во затворот во Ниш, додека биле сами во собата за посети

Несреќата се случила во т.н. љубовна соба во нишкиот затвор кога сопругата дошла во двочасовна посета на сопругот кој е осуден поради трговија со наркотици.

Иван се наоѓа на издржување на затворска казна од три години и десет месеци.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1