Жена се породи на летот на „боинг 777“ – Видео


bebe avionЕдна патничка на авиокомпанијата „Армавиа“ роди девојче на летот од Новосибирск кон Јереван. Жената неочекувано се породила во тоалетот на авионот.

Веднаш и помогнале стујардесите, а по слетувањето медицинскиот тим веднаш ги згрижил мајката и бебето и ги пренел во болница.

Новороденото девојче ќе го добие името Асмик, според една од стјуардесите кои помогнале да дојде на свет. Девојчето тежи 2.550 грама и и е долго 48 сантиметри.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1