Жени со жив штит стојат пред полицијците и ги бранат од хулигани кои провоцираат


Откако протестот за Мартин Нешкоски формално пред еден час е завршен, група хулигани меѓу кои и навивачи со шишиња фрлаат кон Собранието во моментов, додека активистите ги убедуваат да се повлечат и со жив штит ја бранат полицијата.

фото - Нова ТВ

фото – Нова ТВ

Група хулигани кои во моментов се пред Собранието вербално ги напаѓаат и им се закануваат на новинарските екипи кои се обидуваат да ги снимаат и фотографираат, јавува НоваТВ

Во моментов, активистите се обидуваат да ги убедат хулиганите да се повлечат.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1