Зоолошката во Скопје денес не работи


 

Зоолошката градина во Скопје денес ќе биде затворена за посетители.

Во зоолошката се извршуваат санациски работи и за да се спроведат потребно е да нема посетители во зоолошката, поради што денеска нема да се примаат посетители. Од управата очекуваат работите да бидат завршени за еден ден па од вторник ЗОО Скопје повторно ќе работи.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1