Archive by Author

Стрејт стануваат геј – геј стануваат стрејт

  Многу лезбејки се мажени, имаат деца и живеат во среќен брак. Истото се случува и со мажите. Многу луѓе се срамат да ја кажат јавно својата сексуална ориентација, но се случува и да ја менуваат во текот на животот.  

______________________________________________________________________________________________________

По неуспешен абортус, судот му нареди на гинекологот да го изджрува детето

Шпанскиот суд, по неуспешен абортус, му нареди на гинекологот финансиски да го издржува детето. Лекарот ќе мора да плаќа 1000 евра месечно, се додека детето не наполни 25 години.

______________________________________________________________________________________________________

Пак поскапе БЕНЗИНОТ – за два, а дизелот за три денари

  Ново поскапување на горивата. Од ноќеска на полноќ, цената на бензинот ќе се зголеми за два денари, а дизелот ќе биде поскап за три денари по литар.

______________________________________________________________________________________________________

Ужас: Новороденчиња во Србија се одвикнуваат од дрога!?!

  Сурова реалност  на Клиниката за гинекологија и акушерство во Војводина. Околу десет новороденчиња годишно животот го започнуваат со одвикнување од дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Доцната бременост штити од рак на матката

Веќе е познато дека кај  жените кои раѓаат помлади постои помала шанса до дојде до компликации во текот на бременоста и породувањето. Сепак, најновата студија утврди дека раѓањето во подоцнежните години нуди поголема сигурност и ја штити матката.

______________________________________________________________________________________________________

Референдумот во Романија најверојатно невалиден – Басеску „се спаси“

Романскиот претседател Трајан Басеску најверојатно го „преживеа“ денешниот референдум.

______________________________________________________________________________________________________

Романците преку референдум ја кројат судбината на Басеску

Повеќе од 18,3 милиони Ромаци денеска имаат можност  да се изјаснат преку референдум и да ја одлучат дали Трајан Басеску ќе замине од претседателската функција.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1