Archive by Author

Надал се откажа од Абу Даби

Шпанецот и покрај сите најави сепак нема да се врати на тениските терени на егзибицискиот турнир во Абу Даби на крајот на овој месец.

______________________________________________________________________________________________________

Фергусон ги откри тајните пред студентите од Харвард

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон го посети Харвард Универзитетот во Бостон каде пред студентите откри дел од тајните на неговиот успех во менаџирањето на тимот.

______________________________________________________________________________________________________

Лејкерси за прв пат сезонаа врзаа две победи

Благодарение на разиграниот Коби Брајант кој постигна 34 поени, Лејкерси славеа над Филаделфија со 111:98. Со оглед на тоа како играат Лејкерси сезонава, две врзани победи за нив е навистина голем успех.

______________________________________________________________________________________________________

Милионите на Челзи недоволни за победа против Коринтијанс (Видео)

Во финалето на Светското Клупско Првенство, на Нисан стадионот во Јокохама, пред околу 60,000 гледачи екипата на Коринтијанс успеа да го совлада Челзи со 1:0.

______________________________________________________________________________________________________

НБА: Шампионот се освети, Рики Рубио повторно на теренот

Њујорк и Чикаго беа подобри од нивните противници за само еден поен. Никси ги совладаа Кливленд со резултат 103:102, додека пак Булси беа подобри од Бруклинс 83:82.

______________________________________________________________________________________________________

Јунајтед рутинирано, КПР стигна до првата победа

Во денешните натпревари од 17-то коло од Англиската Премиер Лига Манчестер Јунајтед стигна до рутинирана победа од 3:1 против Сандерленд.

______________________________________________________________________________________________________

Арената Филип Втори доби сертифкат од IAAF

Арената Филип Втори доби сертификат -Класа 1 од Меѓународна Атлетска Федерација (IAAF).

______________________________________________________________________________________________________

Македонија убедливо поразена

Нашата фудбалска репрезентација, убедливо беше поразена на пријателскиот натпревар против Полска, кој се одигра во Анталија. Полјаците ни подарија убава слика за тоа до каде е македонското фудбалско првенство.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1