Archive by Author

Исчезна мајката на Мајкл Џексон – Семејството мисли дека е киднапирана

Мајката на починатата музичка легенда, Мајкл Џексон, 82-годишната Кетри Џексон и нејзината најстара ќерка Реби Џексон, била пријавени како исчезнати.

______________________________________________________________________________________________________

Скопје: Ја запросил на жичара и како супермен со сајла ја симнал на земја

Дали е ова најоргиналното запросување во Македонија до сега? според фотографијата која врти на социјалната мрежа фејсбук богами е – ако е оваа прикаска вистинита секоја чест на момчето за инвентивноста и за романтичниот гест.

______________________________________________________________________________________________________

Ѕвездите на Гранд претепани пред диско во Будва

  Дарко Лазиќ и Слободан Васиќ – познатите ѕвезди на Гранд се нападнати пред дискотеката Трокадеро во Будва.

______________________________________________________________________________________________________

Повредени 5 полицајци кај Куманово

Полициско возило „пинц гауер“ во кое се превезувале 5 полицајци, утринава околу 11 часот се превртело кај кумановско. Во возилото биле полицајци од од Гошинци.

______________________________________________________________________________________________________

Додека работеле како чувари си украле 522 апарати од магацинот

Двајца 27 годишни и еден 28 годишен – сите скопјани добија кривична пријава, работеле како чувари на магацин и додека чувале и си краделе од него. Фатени се и во притвор во траење од 30 дена.

______________________________________________________________________________________________________

Момче погодено со три куршуми во Скопје

Напаѓачот извадил пиштол, го вперил кон момчето и почнал да пука. Пукал и додека момчето бегало. Испразнил цел шаржер – околу 7-8 куршуми, од кои со три го погодиле момчето во пределот на потколеницата и задникот.

______________________________________________________________________________________________________

Ви чепка ли некој по куферите додека летате? Македонец останал без 2500 евра вредна кутија

Македонски државјанин патувал од Скопје за Дизелдорф, по слетувањето во Дизелдорф утврдил дека од багажот му недостасува вредниот предмет кој го носел како подарок за најблиските.

______________________________________________________________________________________________________

Видео – умира на тротоарот – минувачите го прескокнуват

Полицијата од Арлингтон објави видео снимка која го шокираше светот.

______________________________________________________________________________________________________

Не му верувајте на др Гугл – лечењето преку интернет е опасно

  Др Гугл можете да го прашате се, но доколку станува збор за дијагноза или сакате да откриете што и зошто ве боли подобро отидете на лекар бидејќи истражувањата покажале дека дури 90 насто од луѓето коi доцна се јавиле на лекар се обидувале да дознаат што им е преку интернет – дури 50 насто […]

______________________________________________________________________________________________________

Како да врзете вратоврска – Фото

Со се полежерниот стил на облекување мажите заборавија, или никогаш не научија како да врзат вратоврска

______________________________________________________________________________________________________

СЗО – Испарувањето на дизелот предизвикува рак на белите дробови

Најновото соопштение на Светската здравствена организација во кое се вели дека испарувањето на дизелот е причина за рак на белите дробови, како и дека може да го зголеми ризикот од рак на бешика, ја крена на нозе автомобилската индустрија.

______________________________________________________________________________________________________

„Одисеја“ на Александар Поповски премиерно на Бриони

Со премиерата на претставата „Одисеја“ во режија на Александар Поповски вчера на Бриони се отвори годинашната сезона на театарот „Улисис“

______________________________________________________________________________________________________

Зет и невеста од Хрватска буквално скокнаа од лудиот камен

Новопечен брачен пар од Хрватска одлучи најважниот ден во нивниот живот да го одбележи на посебен начин. Свадбената церемонија ја започнаа со спектакуларен скок од карпа право во море.

______________________________________________________________________________________________________

Живејте како ганстер – вилата на Ал Капоне се продава

Вилата која познатиот ганстер Ал Капоне ја имал во Палм Бич е повторно на продажба.

______________________________________________________________________________________________________

3 год дете што испи Хептанон е клинички мртво – родителите ги донираат органите.

Тригодишното момченце кое по грешка го испило Хептанонот на неговиот татко зависник е и клинички мртво. Родителите ги донираат неговите органи.

______________________________________________________________________________________________________

Тијана има стан во Атина

Поп пејачката Тијана Дапчевиќ речиси целиот јуни го мина во релаксирачки одмор на Халкидики, заедно со сопругот Милан и синот Вук , и повторно во август семејството ќе патува во Грција, конкретно во Атина.

______________________________________________________________________________________________________

Во Бугарија ископани вампири

  Неодамна археолозите во Бугарија биле запрепастени кога на еден локалитет ископале костури кои имале колец во пределот на градите.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Црвена коса – јас сум џокер – убиецот од киното на интерент барал жени и го најавил масакарот

Новинарите дознаа дека Џејмс Холмс бил чест посетител на секс сајтови, а преку еден сајт и го најавил масакарот во кој загинаа 12 луѓе.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1