Бебето најдено на хауба во Скопје е згрижено на Детската клиника – девојченце е


Женското бебенце кое денеска беше пронајдено оставено на хауба на автомобил на улицата „Никола Вапцаров“ пред Министерството за финансии е згрижено на Детската клиника во Скопје.

bebe_raka-500Како што изјавија од Детската клиника на телото на бебето откриени се повреди кои предизвикале сомнеж кај лекарите дека можеби се работи за злоставување.

Бебето оставено на хауба било злоставувано!

Откако случаен минувач го пријавил случајот со бебето кое било оставено на хауба на автомобил пред Министерството за финансии, тоа било веднаш згрижено и префрлено во болница.

Од МВР тврдат дека се работи на откривање на идентитетот на бебето и на сторителот односно се работи на целосно расчистување на случајот.

Шок: 3 месечно бебе оставено на хауба од автомобил во центар на Скопје!
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1