Бегајте од Европа: Еврото ќе доживее колапс во 2017, во ЕУ ќе владее хаос – Америка ќе биде уништена


1 октомври 2015 година започнува нова глобална финансиска криза, која ќе влијае брз економијата на САД, но и на целиот свет тврди економскиот аналитичар.

Контроверзниот аналитичар Мартин А. Армстронг, кој во детали ја предвиде секоја економска криза од 1987 година, вели најголемата криза ќе ја збрише Америка.Martin-Armstrong-600x338

,,Бегајте од еврозоната, што побргу излезете од неа толку побрзо ќе се опоравите од оваа криза,, порача Армстронг.

Кога луѓето во 65 та година ќе сватат дека нивните пензии ги нема ќе настане хаос, очекувам во Европа тоа да се случи во 2017 година. Европа во 2017 година очекувам да се случи хаос. Кога Европјаните ќе сфатата дека се ограбени, ќе се зголеми бројот на самоубиства, луѓето ќе искочат на улица, владите ќе паднат.

ЕУ пропаѓа идентично како и стара Грчка, вели овој аналитичар. kriza, berza, ekonomija, pari

Mоделот според кој работи овој аналитичар е според циклусите на криза кои се повторуваат илјадници години и врз основа на математичка формула ги предвидува идните случувања.

„Јас не сум пророк јас само педантно во компјутерот внесов се што знам и научив за парите, нивното движење, кризите во минатото. Овие предвидувања се темелат исклучиво на бројки,, вели тој

Како последна прогноза Армстронг предвидува дека глобалната доминација на САД ќе исчезне во следните 70 години, а ќе доминираат азиските земји. Исто така тврди дека Европа наскоро ја очекуваат големи класни немири кои би можеле да ги редефинираат социјалните системи на овој континент.

Исто така нагласува дека европската политика за штедење е насочена против народот и дека тоа го потсетува на ситуацијата во Германија после Првата светска војна, која го создаде Адолф Хитлер.

Повеќе аза Армстронг прочитајте ги на следниот ЛИНК 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1