Без вода делови од Центар и Дебар Маало


Улици во Дебар Маало и во центар ќе бидат исклучени од мрежата за водоснабдување, соопшти регионалниот центар за управување со кризи за Скопје

Од 9 до 15 часот поради поправка на дефект на раскрсницата меѓу булеварите Партизански одреди и ВМРО, без вода ќе останат корисниците од блоковите 10 и 12.

Во Дебар Маало, вода ќе нема на улиците Дебарца и Коле Неделковски, и тоа од 10 до 14 часот.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1