Tag Archives: centar

Како изгледа срцето на Фејсбук?

Секој пат кога ќе го посетите Фејбук или со пријателите ќе споделите некоја фотографија, сите информации – од шифрите кои ги впишувате па се до фотографиите кои ги објавувате завршуваат во градба долга 400 метри, која се наоѓа на површина од околу 100.000 квадратни метри која се наоѓа во Форест Сити во Северна Каролина. Каде […]

______________________________________________________________________________________________________

По 5.000 денари за секое ново бебе во Центар

Општина Центар и оваа година продолжува со практиката да доделува помош на новородени деца. Услов е родителите да се жители на општина Центар.

______________________________________________________________________________________________________

Без вода делови од Центар и Дебар Маало

Улици во Дебар Маало и во центар ќе бидат исклучени од мрежата за водоснабдување, соопшти регионалниот центар за управување со кризи за Скопје

______________________________________________________________________________________________________

Центар за хомеопатија отворен на Копаоник

  Започна со работа центарот за хомеопатија на Копаоник.

______________________________________________________________________________________________________

Центар се пишмани – ги послуша моторџиите нема да се плаќа паркинг на мотори

По денешниот протест на моторџиите за одлуката на општина центар на нејзините паркинзи да се наплаќа и паркирање на мотори, постигнат е компромис и одлуката е променета.

______________________________________________________________________________________________________

Ќе се наплаќа паркинг на мотори во Центар – 15 ден час

  Општина Центар од септември ќе почне да наплаќа за паркирање веспи, а дотогаш ќе важи тест-период. Во центар ќе има околу стотина обележани места за паркирање мопеди.

______________________________________________________________________________________________________

Во Центар крадци и ги тепале и ги ограбувале жртвите – фатени се

  Две лица на возраст од 23 и 20 години, обајцата од од Скопје заработија кривични пријави и 30 дена притвор, за неколку сторени дрски кражби.  

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1