Центар се пишмани – ги послуша моторџиите нема да се плаќа паркинг на мотори


По денешниот протест на моторџиите за одлуката на општина центар на нејзините паркинзи да се наплаќа и паркирање на мотори, постигнат е компромис и одлуката е променета.

Општина центар ќе ги држи за збор моторџиите дека нема да паркираат на тротоари, зелени површини или каде ќе им текне, а тие за возврат нема да наплаќаат паркинг на моторите на паркинзите.

Моторџиите ќе мора да паркираат на соодветно означените места – но за тоа нема да мора да плаќаат, пишува порталот мотори.
моторџиите се обврзале од септември да започнат со едукација на мотоциклистите за прописно паркирање.

Share Button

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1