Чудо на Света Петка: Докторите му рекле дека умира но неговата цврста вера во Бог го спасила


Сведоштво за моќта на Света Петка во српски Телеграф вели дека вода од извор му го спасило животот.

-Бев во многу лоша ситуација и сакав да пробам вода од изворот на Света Петка. Таа ноќ бев во шок соба, докторите рекоа дека веројатноста да преживеам се 99 проценти спрема еден- раскажал Миодраг Тодоровиќ за српски Телеграф.

-Докторот дојде во собара околу 10 часот навечер а јас му побарав вода од изворот. Тој рече дека ќе ми донесат изуррина но инсистирав па затоа се јави на моите и ми донесоа. Имав сепса и беше само прашање на време кога ќе умрам. Кога брат ми ја донесе водата се напив неколку голтки, а веќе наредниот ден ми се поправи здравствената состојба. Во меѓувреме искрено се молев- рекол Милорад.

Тој се излечил и излегол од болница жив и здрав а на прашањето дали пости тој рекол дека пости секој петок откако знае за себе и дека само верата во Света Петка и Бог го спасила- завршил тој.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1