Домашен лек против бактерии – посебно за Ешерихија Коли


Ова е народен лек против бактерии, а според тврдењата посебно е ефикасен во борбата против Ешерихија Коли (Escherichia coli )

lek eserihija koliсостојки: 
250 gr корен од магданос
250 gr лимoн со кора
200 gr мед
2 dcl маслиново масло

подготовка
коренот од магданос се мие па се меле во машина, исто како и лимунот. Се заедно се меша и во смесата се додава медот и маслиновото масло. Се складира во стаклена тегла – немојте во пластична.

начин на употреба

Се јаде по една голема (супена) лажица од смесата пред појадок и пред вечера.

По консумирањето на целата количина се прави анализа – доколку бактеријата се уште постои се прави уште една доза.

ЛЕКОВИ ЗА ГРИП ОД НАШИТЕ БАБИ
8 КАНЦЕРОГЕНИ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ИСФРЛИТЕ ОД ДОМА
БАБИНИ ЛЕКОВИ – ЏАБЕ СЕ, А НИЕДНА МЕДИЦИНА НЕ ГИ ПОБИЛА ДОСЕГА
ПОТПОЛНО БИЗАРНИ МЕТОДИ ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ БОЛКА – НО ВЕЛАТ ФУНКЦИОНИРАЛЕ
НАНЕТО ЛАДИ, А И ЛЕЧИ
ЧИСТ ПЕШКИР-ДОБРО ЗДРАВЈЕ. КАКО ДА ГИ ОДРЖУВАТЕ ПЕШКИРИТЕ???

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1