Двајца туристи исчезнаа во водите на Црн Дрим


Двајца странски државјани исчезнале во водите на реката Црн Дрим во Албанија во близина на границата со Македонија откако претходно влегле во реката да се разладат.

Тамошните медиуми јавуваат дека до несреќата најверојатно дошло кога од хидроцентралата Шпиље во Дебар било испуштено поголемо количество вода.

Share Button

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1