Филип по скок во вода е парализиран од гради надолу – потребна му е вашата хуманост!!!


По скандалот со собирањето пари за малата Ева тешко е повторно да се врати довербата и граѓаните. Но младиот Филип навистина има потреба од вашата помош.

Доколку сакате да донирате, а се плашите дали парите ќе завршат на вистинското место, семејството на Филип остави свои податоци каде можете да добиете дополнителни информации, документи, кои ќе ја потврдат потребата од средства за лекување на младиот Филип.

Ако имате било какви прашања или ви се потребни повеќе информации можете да ги контактирате на 071 335 756 или на e-mail: [email protected].

На 13.07 при скок во вода Филип Михајловски ( 18 ) го скрши седмиот вратен прешлен. Како последица, остана парализиран од градите надолу. Издржа долга и тешка операција. За овие 2 месеци Филип покажа огромен напредок (му се врати кожниот рефлекс на двете нозе).

За жал можностите за рехабилитација во нашата замја се исцрпени и сега му се потребни финансиски средства за рехабилитација во странство (Клинички Центар За Спинални Повреди – Соча, Љубљана ), кои за жал семејството не е во можност да ги обезбеди во целост.

Би биле бескрајно благодарни ако помогнете Филип повторно да застане на нозе.

Телефони за донација
One 075 143 403
Vip 077-143-077
T-mobile 070 143 114

Денарска сметка:
Сметка 250-0100002207-37
Назив FILIP MIHAJLOVSKI-HUMANITARNA
Банка SPARKASSE
Македонија АД Скопје
Ек. Лептокарија 10001

Девизна сметка :
Account 4010-02222-00003862
Name of account owner FILIP MIHAJLOVSKI
IBAN/SWIFT MK07250102220038621

Ако имате било какви прашања или ви се потребни повеќе информации можете да не контактирате на 071 335 756 или на e-mail: [email protected].

извор – он.нет.мк

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1