Tag Archives: filip

Инциденти во чаршија и по натпреварот – имало и приведени и повредени

По натпреварот меѓу фудбалските репрезентации на Македонија и Србија се случиле инциденти во Старата скопска чаршија во кои, според неофицијални информации има повредени и приведени. полицијата со солзавец ја разбивала толпата, јави макфакс.

______________________________________________________________________________________________________

Македонци заборавете на пријателството – сега сме во фудбалска војна, порака на српскиот селектор

Србија најавува ,,војна,, со Македонците. Свесни дека победата во Скопје утре вечер би значела враќање во квалификациска игра, а пораз би ги урнал сите надежи, ,, Орлови,, на чело со Синиша Михајловиќ најавуваат внимателна, но победничка игра.

______________________________________________________________________________________________________

Бесплатен паркинг и многу полиција – се е подготвено за Македонија – Хрватска вечер

Бесплатен паркинг простор околу Арената „Филип Втори” обезбеди претпријатието „Паркинзи” на Општина Центар, со цел побрзо движење на навивачите кон и од стадионот.

______________________________________________________________________________________________________

Филип по скок во вода е парализиран од гради надолу – потребна му е вашата хуманост!!!

По скандалот со собирањето пари за малата Ева тешко е повторно да се врати довербата и граѓаните. Но младиот Филип навистина има потреба од вашата помош.

______________________________________________________________________________________________________

Многу звучни имиња – преубави песни – некои завиваа, други одлични – концертот за прослава на независноста на Македонија

Над 60 илјади граѓани ја исполнија арената Филип 2 и беа дел од концертот по повод прославата на независноста на Македонија. Концертот насловен „Македонското срце чука во 7/8“, во организација на браќата Тавитјан, донесе многу звучни балкански имиња кои пееа на македонски јазик.

______________________________________________________________________________________________________

Спектакуларна сценографија и 21 пејач – Арена Филип 2 прослава на независноста

Утревечер во националната арена “Филип втори” со почеток во 21 часот со спектакуларен концерт ќе биде одбележана 21 година од независноста на Република Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Препаркирајте си ги колите да не ви ги дигне пајак – затворени улици утре околу арената Филип 2

Од 12 часот ќе биде задолжително дислоцирањето на сите автомобили паркирани на сообраќајниците во непосредна близина на арената „Филип Втори“.

______________________________________________________________________________________________________

Америка не сака Дачиќ да биде премиер на Србија

САД не сакаат Ивица Дачиќ да биде премиер, па поради тоа државниот секретар Хилари Клинтон во Белград го праќа Филип Рикер. Тој три дена ќе престојува во Белград за да се состане со лидерот на Српската напредна странка, Александар Вучиќ и со лидерот на Демократска странка, Борис Тадиќ за да види дали постои шанса за […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1