Tag Archives: humanost

Филип по скок во вода е парализиран од гради надолу – потребна му е вашата хуманост!!!

По скандалот со собирањето пари за малата Ева тешко е повторно да се врати довербата и граѓаните. Но младиот Филип навистина има потреба од вашата помош.

______________________________________________________________________________________________________

Хуманитарен концерт утре на школка за Марина од село Долгаец

  Утре 1 август во Градскиот Парк на популарната школка, со почеток во 18 па се до 21 часот се организра хуманитарна акција за собирање на финансиски средства за помош на Марина Подигачоска од село Долгаец.

______________________________________________________________________________________________________

Факултетот ја ослободи Марина од плаќање до крајот на школувањето – хуманоста на дело

Македонија се крена на нозе – хуманоста уште еднаш се покажа на дело. Во домот на Марина пристигнал мебел, храна и друга помош јавува телевизија Телма.

______________________________________________________________________________________________________

Видео – оргиналната сторија за храбрата Марина

Ова е видeо од оргиналната сторија за животот на Марина, објавено на ТВ Телма.

______________________________________________________________________________________________________

Бесплатен годишен железнички билет за Марина од Долгаец

Македонски железници – Транпорт по сторијта објавена на Телма, а превземена од многу портали меѓу кои и mknews.mk, денеска објави дека и донира годишен железнички билет на Марина Подигачоска од прилепското село Долгаец.

______________________________________________________________________________________________________

Ева е најсилното бебе на светот! Но ќе живее само уште 10 дена ако не и помогнеме

Малата Ева ќе живее уште само десет дена, доколку не се соберат итно парите што ѝ се потребни за операција. Сумата е 13.800 евра. Малечката- јунак, Ева е најсилното бебе на светот! Сепак, и треба и нашата помош да се избори со најтешката борба !

______________________________________________________________________________________________________

Повик за хуманост: Помогнете му на малиот Пантелие

Донирајте за Пантелие / вип 077-143-771 / м-мак-тмобиле 070-143-104 /

______________________________________________________________________________________________________

Да покажеме дека сме хумани – да и помогнеме на малата Ева да оздрави

Maлaтa Ева има дијагностицирана тешка срцева мана ( хипопластично лево срце со ASD, VSD и белодробна хипертонија )

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1