Фото – бог да чува и ова се играчки за деца


За вкусовите велат не се расправа – но кога станува збор за нашите деца мора да внимаваме.

Освен што во последно време играчките за деца се на удар дека се прават од штетни материи, не се безбедни и се штетни за децата, психолозите тврдат дека и изгледот на играчките има огромен удел во развојот на едно дете.

Психолозите тврдат дека извитоперуваме цела една генерација со насилните цртани филмови, суштества со непропорционално тело, огромни очи, без очи, ликови како чудовишта. Овие играчки може ќе се забавни за вашите деца но и те како влијаат на нивниот развој.

еве дел од најморничавите играчки за деца кои постојат.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1