ФОТО: Верувале или не – Имал вилушка во стомакот 10 години


viluska vo stomakЛи Гарднер (40) од Велика Британија пред повеќе од една деценија случајно проголтал вилушка за еднократна употреба, но тогаш му било кажано да не се грижи дека таа е биоразградлива и природно ќе се отсрани од организмот.

Но, тоа очигледно не се случило.

Со време заборавил и дека ја голтнал вилушката. Се додека не му било лошо и имал болки во стомакот.

Почнал да повраќа па отишол на лекар.

Лекарот го прашал ,, дали сте голтнале нешто,, а тој одговорил ,, не,,

rendgen

Јас гледам на снимката нешто што наликува на вилушка рекол лекарот, по што Ли се сетил.

По 45-минутната операција вилушката била извадена, а освен што е оцрнета, не претрпела никаква промена.

Ли Гарнер во моментот е стабилен и не се очекува да има било какви последици.

viljuska

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1