Фрлена бомба во дворот на директорот на затворот во Прилеп


Од експлозијата, повредени лица нема, а оштетени се фасадата на куќата и стакла на неколку прозорци и направен е кратер во тревникот пред куќата.

Утринава околу 02,00 часот во Прилеп на ул.„Ѓорги Сугаре“ во дворот од куќата сопственост на Д.П., Директор на затворот во Прилеп, непознато лице фрлил експлозивна направа, која експлодирала.

Од експлозијата, повредени лица нема, а оштетени се фасадата на куќата и стакла на неколку прозорци и направен е кратер во тревникот пред куќата.

Полицијата направила увид на лице место, известен е и Секторот за антитероризам. Се трага по сторителот

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1