Геј кучето се спаси во последен момент (Фото)


article-2271192-1746A1BF000005DC-280_634x358

Геј кучето кое беше оставено во засолниште за кучиња во Тенеси требаше да биде успиено денеска, но се спаси во последен момент кога се појави новиот газда кој одлучи да го прибере кај себе.

Кучето, американски булдог, беше оставено од газдата кој се сомневал дека животното е геј затоа што се качувал на машки кучиња.

,, не ми е грижа што ќе правите со него убијте го,, рекол газдата кога го оставил.

Овој настан ги загрижи љубителите на животни кои преку фејсбук бараа нов дом за кучето. Денес, само неколку часа пред да биде успиено, се јави нов сопственик за кучето.

Го вдоми Stephanie Fryns, ветеринар од Џексон која веќе чува 4 кучиња. Му даде име Elton, кој сега заедно со четирите нови браќа ќе живее во нејзиниот дом.

КУЧЕ ОСУДЕНО НА СМРТ ЗАТОА ШТО Е ГЕЈ (ФОТО)

article-2271192-1746A1A9000005DC-998_634x627article-2271192-1746A565000005DC-631_634x604

РИБА БУКВАЛНО ПРЕВРТЕ БРОД (ФОТО)
ДЕЛФИНИ НАПРАВИЛЕ „СПЛАВ“ ОД СВОИТЕ ТЕЛА ЗА ДА СПАСАТ БОЛЕН ДЕЛФИН (ВИДЕО)
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1