Голем број полициски сили во Диво Насеље во Куманово


Голем број на полициски сили го чуваат полицискиот објект на влезот од градот во Куманово, јавува дописникот на порталот „Алмакос“ од Куманово.

Полицијата е во голем број поради две причини, првата е убиството во близина на седиштето на ДУИ во Речица, а другата причина е одлуката за Алмир што ја донесе судот.

Граѓаните се вознемирени од зголеменото присуство на полицијата во овој град.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1