Гори Националниот парк „Маврово”


 

Гори над скијачките терени во Националниот парк „Маврово”.

 

Пожарот сé уште е активен, а од утрово на терен се излезени 15 вработени од Националниот парк, информираат од Центарот за управување со кризи.

Зафатена е сува трева и ниски жбунови.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1