Како за 10 сек да го изладите автомобилот на +40 – трик кои проверено работи


Кога автомобил седи на сонце на +40 речиси е невозможно да се влезе во него и да се вози дури и да имате клима.. додека климата повлече и почне да лади ќе се онесвестите а воланот нема да можете да го пипнете.

TrikautoЕве како за само 10 секунди да го разладите автомобилот колку да можете да влезете во него, дури и ако немате клима уред.

Се што треба да направите:

– Спуштете го прозорот од страната на возачот и затворете ја вратата.

-С0возачката врата отворете ја и затворете ја неколку пати.

-Температурата во автомобилот проверено ќе се намали и за 10 степени.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1