Кое е најдоброто време за секс?


Најверојатно на ова прашање ќе одговорите сега, секогаш, но сепак постојат моменти кои навистина се оние вистинските за вашите страствени игри.

Знаеме дека давате се од себе да го доведите до совршенство вашето водење љубов. Но, освен тоа што и како го правите важно е и кога го правите. Имајќи го тоа предвид направена е анкета во која испитаниците биле прашани кога е најдоброто време да скокнете во кревет.

Еве некои од најчестите одговори, па слободно испробајте ги по ред.

Саботно утро – Е ова е убедлив победник кога станува збор за вистински момент за секс.

Направете го уште повозбудлив: Наутро кога ќе почнете да се будите, спуштете се доле и овозможете му на партнерот сензационално будење. Потоа љубезно замолете да ви ја возврати услигата.

Пред спиење – 23 проценто од испитамиците обожуваат да имаат секс пред спиење.

Направете го тоа повозбудливо: Лежете во кревет носејќи една од кошулите на вашиот драг…И ништо повеќе.

За време на бура – Додека дождот тропка во ритам, надополнет со по некоја молња нападите од страст се загарантирани.

Направете го повозбудливо: Исклучете ги сите светла и почнете со работа во потполн мрак. Кога ќе замре едното сетило (во овој случај видот), ќе се изостри друго, на пример допирот.

На пладне – Без разлика дали станува збор за „безобразна“ пауза за ручек или страсно неделно попладне, во текот на денот попладнето е совршено време на секс.

Направете го тоа повозбудливо: Ако веќе сте заедно дома фатете го партнерот неподготвен, турнете го во ѕид и почнете да го бакнувате страсно. Потоа откопчајте му ги панталоните. Тогаш веќе ќе му стане јасно што го чека понатаму.

Пред работа – Ништо нема да го направи повозбудлив утринскиот состанок од едно „сексче набрзинка“ пред заминување на работа.

Направете го тоа уште повозбудливо: Целосно подгответе се за на работа, облечете го здолништето, но заборавете ги гаќичките. Пресретнете го својот најмил на патот кон бањата.

Ноќе под отворено небо – Страсно прегрнување под ѕвездите е „ултимативен“ начин да вбризгате инјекција од романтика во врскат.

Направете го тоа уште повозбудливо: Тој нека легне на грб, а вие испружете се преку него исто така со својот грб, нека „влезе“ во вас, па препуштете му се на возењето додека двајцата гледате во ѕвездите.

Под туш пред крајот на денот – Целиот стрес собран во текот на денот мора да заврши под туш.

Направете го тоа повозбудливо: Придружете му се на вашиот најмил под тушот носејќи проѕирна бела туника. Кога таа ќе се намокри тој ќе полуди од среќа.

 

Share Button

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1