Куќа од 2 милиона евра се продава за само 10 евра!


39-годишната Наташа Будлер веќе долго време не успеала да ја продаде куќата која веќе одамна ја продава, па затоа се решила да направи нешто креативно, а и корисно – реши да ја продаде својата  куќата вредна 2 милиони евра, за само 10 евра.

151659Таа за 10 евра продава влезница за игра во која наградата е нејзината куќа. Ќе добиете две прашања на кои треба точно да одговорите. Едното од прашањата е чиста од логика, а за другото треба да имате само општо знаење. Ако дадете точен одговор ќе влезете во вториот потесен круг, и се така, додека не ја добиете куќата.

Французинката се надева дека ќе продаде доволен број влезници за да ја собере сумата за вредноста на нејзината куќа, бидејќи така ќе биде задоволна и таа, и оној кој за само 10 евра ќе може да живее во нејзината прекрасна куќа.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1