Ненадејно почина една од најпознатите инструкторки по пилатес во Скопје


Сосема неочекувано рано утрово почина една од најпознатите инструкторки по пилатес во Скопје – Ирина Митевска (41).

Важеше за една од првите кои во Скопје го промовираа пилатесот.

Засега нема информации која е причината за смртта, но нејзините пријатели веќе се збогуваат од неа преку социјалните мрежи.

Ирина беше самохрана мајка и зад себе остави шестгодишно синче.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1