Од денес Фејсбук можете да користите и без интернет!


Компанијата Фејсбук уште во 2010 година ја покрена иницијативата се со цел да им овозможи на корисниците да добијат пристап на социјалната мрежа и тоа целосно бесплатно, односно без трошење на интернет за податоците за пренос. Станува збор за проектот Фејсбук Зеро кој е наменет за земјите во развој.facebook 3

Меѓутоа, овој проект го прифатија многу оператори ширум светот па така Фејсбук можете да го користите бесплатно на мобилните телефони.

Се што е потребно да направите е во интернет пребарувачот на мобилниот уред пред адресата facebook.com да ја додадете 0. Целата адреса би требало да изгледа вакаwww.0.facebook.com

Kurir.mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1