Почнува судењето на уапсените од Македонија пат во акцијата „Калдрма“


Почнува судењето на уапсените инкасанти во „Калдрма“. 87 лица се соочуваат со обвинение дека проневериле над два милиони евра.

Вработените во Македонија пат беа уапсени во акција на МВР на повеќе локации. Обвинети се дека издавале лажни фискални сметки, а парите си ги ставале во џеб.

Полицијата за време на акцијата заплени принтери за сметки и документација од нелегално собираните пари.

Tags: , , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1