РОДИТЕЛИ ВНИМАВАЈТЕ: Погледнете колку е лесно да се украде дете!


Постојано ги предупредуваме децата од непознати личности да не земаат бонбони, да не влегуваат во автомобили, станови и слично. Меѓутоа, ова е ситуација каде децата не можат да препознаат опасност и лесно се сложуваат да влезат во возилото.hagdfhgsyhdfgdf-49038

Ова видео погледнете го со своите малечки:

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1