Tag Archives: мвр

Бугарка – гатачка и баела на македонка да се омажи – и зела 27.000 евра, а не се омажила

49 годишна државјанка на Бугарија 3 месеци ја лажела и и баела на млада кумановка. За бењето и зела 27.000 евра.

______________________________________________________________________________________________________

Хакери од 119 различни адреси го нападнале МВР при јавната лицитација за возила

Вкупно 119 различни ИП адреси од повеќе држави од светот ја хакирале веб страницата на Бирото за јавни набавки во последните минути од електронската лицитација за набавка на нови автомобили на полицијата, соопшти МВР.

______________________________________________________________________________________________________

Мијалков го тргна Ален Зекиров – не му е веќе телохранител

Ален Зекиров не е повеќе телохранител на директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков. Нема отказ, останува во МВР, но нема да биде дел од личното обезбедување на Мијалков.

______________________________________________________________________________________________________

Пет компании во трката за набавка на 150 полициски возила

Министерството за внатрешни работи јавно ги отвори понудите по повторениот оглас за доделување на договор за јавна набавка на 150 полициски моторни возила во полициска изведба.

______________________________________________________________________________________________________

Повторно пукање на свадба – повредени 3 девојки

Во тетовското село Камењане, 3 девојки, се здобиле со повреди од рикошетирани куршуми испукани од домаќинот 53 годишниот З.Б.

______________________________________________________________________________________________________

Вработена во МВР парите за возачка си ги ставала во џеб

  Кумановка вработена во полицијата на Куманово затаила 3354 евра (204.600 денари) од издавање на возачки дозволи.  Триесетгодишната жена, вработена како референт за управни работи во ПС Куманово, со проневера го оштетила МВР за 204.600 денари.

______________________________________________________________________________________________________

Убијци, измамници, крадци – по овие лица трага МВР

На сајтот на Министерството за внатрешни работи поставени се фотографии од најбараните криминалци кој сеуште се во бегство и не одговарале за своите злочини. Меѓу нив осудени за убиство, силување, кражби. Некој се во бегство и повеќе од 20 години. Еве по кого трага МВР.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1