Tag Archives: 2012

Во декември нема да се случи апокалипса туку нов почеток!

Лон Стриклер е познат блогер, кој веќе со години наназад се занимава со истражување на паранормалните појави во светот и има огромна колекција на собран материјал кој како основа му служи да верува дека знае што ќе се случи на крајот од 2012 година.

______________________________________________________________________________________________________

НАЈБИЗАРНИТЕ НАУЧНИ ОТКРИТИЈА ВО 2012 – Замолчувач на досадни луѓе

Психолозите што откриле дека со поместувањето на Ајфеловата кула на лево изгледа помала, научникот кој пронашол мозочна активност кај мртвиот лосос и изумителот на справата за замолчување на досадни луѓе, се добитниците на Нобелова награда, доделени за најбизарно и најзабавно научно откритие.

______________________________________________________________________________________________________

Австралиска секта наплаќа по 5000 долари за преживување на крајот на светот

Секта од Австралија наплаќа по 5000 долари од лице, за влез во бункер кој би требало да го преживее крајот на светот.

______________________________________________________________________________________________________

Бесплатен превоз за Светска македонска средба – Трново 2012

Се очекува повеќе од 10 илјади Македонци од целиот свет на 2 август  да се дел 41-та светската македонска среба Трново 2012. оваа година се одржува под мотото „Стоп на разговорите за државното име Македонија“ и „Стоп на грчкиот геноцид врз Македонците“

______________________________________________________________________________________________________

Јувентус ги изостави звездите на дресовите

Италијанскиот шампион Јувентус ги презентираше во јавноста новите дресови за новата сезона 2012/2013 година, а највпечатлив момент на јавноста беше објаснувањето на првиот човек на „старата дама“ Андреа Ањели.

______________________________________________________________________________________________________

Започнува резервацијата на билетот од Каракас до Лондон – НАВИВАМЕ ЗА МАКЕДОНИЈА

НИЕ НАВИВАМЕ ЗА МАКЕДОНИЈА – НАПРЕД ЛАВОВИ – ОСТАВЕТЕ СРЦЕ НА ТЕРЕНОТ !!!! Утре вечер во 23 часот по македонско време, нашта кошаркарска репрезентација ќе го започне првиот натпревар од квалификацискиот турнир и ќе се обиде да обезбеди пласман на олимписките игри во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1