Tag Archives: astronauti

Лансиран „Сојуз“ со тројца астронаути – Видео

Вселенскиот брод „Сојуз“ со руски, американски и канадски астронаут денеска беше лансиран од вселенската станица Бајконур во Казакстан.

______________________________________________________________________________________________________

Слепило, клаустрофобија, лупење на кожата – болести од кои патат астронаутите

Mедицината мака мачи да ги дешифрира последиците и промените во психичката и физичката состојба на астронаутите.  Едноставно човекот најсовршено функционира онаму каде што се родил – на земјата.

______________________________________________________________________________________________________

Како мирисa вселената?

Астронаутите кои имале прилика да се најдат во вселената зборуваат за неговиот неверојатен специфичен мирис.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Нов изум Кошула која спречува потење

Дирекно од вселената доаѓа новиот изум кој е спас за летниве горештини. МИТ (Ministry of Supply) користејќи ја свемирската технологија за контрола на температурата на НАСА и ја создадоа кошулата која ја крстија ,,Аполо,,

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1