Tag Archives: budva

Будва: Голем бран повлекол во море русинка додека шетала крај плажата – починала

Руската државјанка Б.Т настрадала денес во Будва, кога огромен бран ја повлекол во морето додека по тесен пат се движела кон плажата Могрен-соопштила Црногорската полиција.

______________________________________________________________________________________________________

8 год дете “Робин Худ“ – украл пари и ги делел на улица

Осумгодишното момче И.П  од Будва и призна на полицијата дека во изминатите четири дена украл 2.000 евра во Сутоморе, а потоа сите пари ги раздавал на непознати на улица.

______________________________________________________________________________________________________

Фрлена бомба пред концерт на Горан Бреговиќ во Будва

Две експлозивни направи за кои полицијата се сомнева дека се динамит се фрлени вчера утрото пред една од најпознатите дискотеки во Будва “Top Hill”.

______________________________________________________________________________________________________

Во Будва лежалка 50 евра, Дубровник 100 евра за до тврдината, Охрид 100 ден паркинг

Да си турист не е лесно – посебно не кога оние што живеат крај вода едвај чекаат да им дојдете за да во ошурат буквално.

______________________________________________________________________________________________________

Будва: Борба до смрт за туристите – тепачка кој да издаде соба – една жртва

Српскиот државјанин Стеван Миленковиќ, кој на нелегален начин изнајмувал соби во Будва, до смрт го претепал својот колега Драган Ивовиќ. По нанесените тешки повреди, Драган пет дена морал да ги мине во болница, но им подлегнал на повредите.

______________________________________________________________________________________________________

Ѕвездите на Гранд претепани пред диско во Будва

  Дарко Лазиќ и Слободан Васиќ – познатите ѕвезди на Гранд се нападнати пред дискотеката Трокадеро во Будва.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1