Tag Archives: intervju

Америка ќе размисли двапати пред да ги поддржи Исламските радикали (Видео)

,,САД со децении ги финансираше исламските групи низ целиот свет и смртта на американскиот амбасадор во Либија, е само уште еден пример за тоа како милитантите поддржани од стрна на радикалната исламска идеологија на крајот ќе го сврти своето оружје против нивните патрони во Вашингтон.,,

______________________________________________________________________________________________________

Отецот Бенедикт ги брани педофилите: Тинејџерите се тие кои ги заведуваат свештениците

Во неодамнешното интервју за американскиоте National Cathholic Register, отецот Бенедикт Грошел (78), изјавил дека тинејџерите се всушност тие вистинските виновници кои што ги заведуваат свештениците, а потоа црквените луѓе се соочуваат со сексуални прекршоци.

______________________________________________________________________________________________________

Канадски новинар го праша Груевски – Европа може да учи од Македонија – што барате тогаш во ЕУ?

Премиерот Никола Груевски е во лов на инвестиции во Канада. Освен остварените средби со инвеститорите Груевски разговараше и со новинарите. Даде интервју и за познатата телевизија која информира исклучиво за бизнис вести БНН – (Business news network)

______________________________________________________________________________________________________

Јас сум МАКЕДОНЕЦ ниту Грк, ниту Бугарин – необјавено интервју на Никола Карев за грчки Акрополис

Досега необјавено интервју со претседателот на Крушевската Република за грчкиот весник ,,Акрополис,, од 8 мај 1903. Во него Карев зборува дали е Македонец, Грк или Бугарин.

______________________________________________________________________________________________________

Спомениците го разбрануваа ФБ профилот на Милчо Манчевски

Ако подобро го разгледатe профилот ќе забележите дека за кратко време таа фотографија доби најмногу лајкови и околу 40-тина коментари, колку што нема под ниедна друга фотографија.

______________________________________________________________________________________________________

Игор Митровиќ препорачува- Turn up the radio

Игор Митровиќ неодамна го промовираше видео записот за нeговата последна песна “Summer stereo”, но не престанува со работа. Најавува дует со позната македонска пејачка и забрзано работи во подоготовка на првиот албум. Не му пречат скопските горештини и ужива во топлото време, а би сакал да отиде на одмор во Бора Бора.

______________________________________________________________________________________________________

БИСЕРА ВЕЛЕТАНЛИЌ: Со микрофонот сум најинтимна, но немојте да ме сфатите погрешно!

Со душа на дете, а став на сериозна дама. Отворена. Духовита. Петка. Дека е џез легенда, и една од најголемите ју-шлагерски ѕвезди од седумдесеттите години на минатиот век, па се досега, тоа и врапчињата го знаат. Пред да започнеме со интервјуто да ве потсетиме која е Бисера. Еве ја со најпознатата песна – македонска која […]

______________________________________________________________________________________________________

Млад, смешен – да се изгазиш од смеење – видете кој е Бојан комичарот (Видео)

Млад, смешен – да се изгазиш од смеење, амбициозен, релаксиран, опуштен дечко – вака накратко може да се опише Бојан Велевски – актер – комичар.

______________________________________________________________________________________________________

Интервју: Eye cue – рок ен рол, смели текстови, луди спотови

Неодолив рок ен рол ритам надополнет со смели текстови, но и со луди и некогаш контроверзни идеи за видео записите на нивните теми, бендот Eye cue е екипата која изминативе неколку години го добива заслуженото внимание од балканската публика.

______________________________________________________________________________________________________

Капетанот на Коста Конкордија бара 50.000 евра за интервју

Капетанот кој ја удри и потона Costa Concordia, и во која несреќа загинаа 32 лица, решил да ја уновчи својата приказна. Бара 50.000 евра за интервјуто што би го дал на заинтересираните телевизии и весници.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1