Tag Archives: izbori

Ехх политика: Се ,,здтка,, на прес и доби отказ ? (Видео)

Отказ од работа поради лоша изјава заработи кандидатката за градоначалник на Велес од првиот изборен круг Тања Петровска од Социјал демократската партија. Оваа информација ја објави нејзиниот против кандидат од првиот изборен круг Аце Коцевски од СДСМ, пренесува Телма. Тој обвини дека со ова на дело се покажуваат методите кои ги користи владеачката партија. Од […]

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Не еден туку по 2 пиштоли – вака се славела победата во Пласница?

Оваа фотографија ни ја испрати наш читател. Според информациите добиени од него фотографијата е направена по првиот круг на изборите во Пласница, а на фотографијата се подржувачи на кандидатот Исмаил Јаоски. Зад нив може да се видат предизборни постери од овој кандидат. На фотографијата се двајца мажи кои позираат со оружје и тоа не по […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Сега ви текна да дојдете – 2 дена пред избори

Ви текна 2 дена пред избори да дојдете, каде бевте до сега – млада скопјанка ги затекна Коце Трајановски и Сокол Митревски двајцата кандидати за градоначалници едниот за Скопје, сругиот за Ѓорче Петров додека имаа средби со граѓани во оваа општина.  Пред камерата на телевизијата Телма отворено негодувала на нивните предизборни ветувања. – Сега, два […]

______________________________________________________________________________________________________

Чавез победи – ќе остане на чело на земјата со најмногу нафта, Венецуела

Хуго Чавез уште еднаш победи на претседателските избори во Венецуела и остана лидер на земјата која има најголеми резерви нафта во светот.

______________________________________________________________________________________________________

Американците не го сакале Иванов за претседател – повеќе им одговарал Фрчковски

Во документите што протекоа на Викиликс, меѓу кои е и преписката на тогашниот амбасадор Рикер со Стејт департментот има и извештај преку кои Рикер ги известува своите дека Фрчковски повеќе одговарал за претседател зошто бил за разумен компромис со Грција и ја поддржувал политиката на САД.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Чак Норис против Обама

Чак Норис и неговата сопруга Гена снимиле видео во кое отворено ги повикуваат сите да не гласаат за Обама.

______________________________________________________________________________________________________

СДСМ сака предвремени избори заедно со локалните

Бранко Црвенковски по средбата со помошникот на заменикот на државниот секретар на САД Филип Рикер изјави дека би било глупост доколку има предвремени парламентарни избори тие да се одржат пред локалните.

______________________________________________________________________________________________________

Груевски призна: Има криза во владата, не даваме да се гази македонското достоинство, подготвени сме за предвремени избори !

Неможе цена за да опстане коалицијта да е кршење на македонското достоинство, понижување, тоа нема да го дозволиме. Не сме партија што сака власт по секоја цена, изјави Груевски.

______________________________________________________________________________________________________

Избори се ближат – јуриш на партиите по френдови на Фејсбук

  Избори се ближат – избори се ближат. Партиите сериозно си ја земале работата и веќе се ,,билда,, подршката преку пријатели на популарната мрежа Фејсбук.  

______________________________________________________________________________________________________

Американците ќе гласаат преку Фејсбук

Американската држава Washington е прва држава во САД која ќе им дозволи на бирачите да се регистрираат за изборите преку фејсбук.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1