Tag Archives: izrael

Израел ја стави Газа под целосна опсада – нема да има струја, гориво и храна

Израелскиот министер за одбрана нареди „целосна опсада“ на Газа, велејќи дека властите ќе ја прекинат електричната енергија и ќе го блокираат влезот на храна и гориво. Министерот за одбрана Јоав Галант изјави дека наредил „целосна опсада“ на Појасот Газа, додека Израел се бори против терористичката група Хамас. „Наредив целосна опсада на Појасот Газа. Нема да […]

______________________________________________________________________________________________________

Израел и Хамас договорија примирје!

Израел прифати примирје во појасот Газа, но нема да ја тргне блокадата кон оваа палестинска територија, соопштуваат израелски извори за странските агенции.

______________________________________________________________________________________________________

Бомби паѓаат тие позираат: Твитер преплавен со слики од израелски војници

Иако САД повика на помирување меѓи Израел и Хамас, мир во оваа завојувана зона нема, а веќе со денови светот го обиколуваат вести, снимки и фотографии од ужасот кој се случува во појасот Газа.

______________________________________________________________________________________________________

Старт на 3 светска војна ако Израел го нападне Иран – се заканува Техеран

Техеран соопшти дека секој напад на земјата од страна на Израел ќе го толкуваат дека е со благослов и одобрение од САД и тогаш тие ќе одговорат со иста мера на американските бази во Бахреин, Катар и Авганистан.

______________________________________________________________________________________________________

За да не купуваат бензин од Израел палестинците дизајнираа соларен автомобил

За да стават крај на нивната зависност од Израел, палестинците кои живеат на Западниот брег пронајдоа автомобил кој работи на соларна енергија.

______________________________________________________________________________________________________

Затвореник прошверцувал сперма – и ја пратил на жена му за вештачко оплодување, синот се фатил од прва

Амар Зибен отслужува доживотна казна во затвор во Израел. Успеал да прошверцува сперма до неговата сопруга во Палестина која денеска родила син, а парот не се има видено 15 години.

______________________________________________________________________________________________________

Полицајка во бикини и калашников на грб – честа слика во Израел/ Фото

Згодни, во бикини, прекрасно тело и тешко наоружување на нивниот грб. На овие жени не сакате да им го земете местото на плажа.

______________________________________________________________________________________________________

Туристи исчезнале во Бугарија

  Двајца израелски туристи исчезнаа без трага на територијата на Бугарија. Полицијата е на нога, во потрагата се вклучени и полициски кучиња.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1