Затвореник прошверцувал сперма – и ја пратил на жена му за вештачко оплодување, синот се фатил од прва


Амар Зибен отслужува доживотна казна во затвор во Израел. Успеал да прошверцува сперма до неговата сопруга во Палестина која денеска родила син, а парот не се има видено 15 години.

Амар е осуден на доживотен затворот и отслужува во затворот Хадарим во централниот дел на Израел, според правилата жените немаат право да ги посетуваат.

Неговата сопруга, триесет и две годишната Далал Зибен денеска родила здраво машко дете , по име Муханад.  Иако го нема видено својот сопруг 15 години, бебето е негово, а таа забременила од прва, откако била успешно вештачки оплодена од спермата на својот сопруг.

Инаку овој пар кој веќе има две ќерки со години чекале да добијат и син, но во плановите ги спречила казната на Амар. Не се знае како затвореникот успеал да ја прошверцува спермата и кој му помогнал. Затворските служби ќе испитуваат како им се случил овој сериозен безбедносен пропуст – со оглед на фактот дека затворите во Израел се едни од најригорозните и најобезбедуваните во светот.

Tags: , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1