Tag Archives: sperma

Мажите кои вежбаат имаат сперматозоиди кои пливаат побрзо

Мажите кои сакаат да имаат деца нема да погрешат доколку почнат да посетуваат теретана.

______________________________________________________________________________________________________

Пронајден лек за машката неплодност

Тим од универзитетски научници успеаа да ја оспособат неплодната сперма, да може да успее да оплоди јајце и драстично да ги зголеми шансите за бременост.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Нов изум – ,,молзач,, на сперма ?!?!

Во кинеската клиника за оплодување во Нанкинг има машина која е наречена automatic sperm extractor, а со чија помош се ,,измолзуваат,, мажите, донатори кои дошле во клиниката да донираат семе.

______________________________________________________________________________________________________

За што се се користи спермата? – 8 работи за кои е незаменлива

Ако мислевте дека спермата има една цел – да ја оплоди јајце клетката се лажете. Еве 8 неконвенционални работи за кои машкото семе е незаменливо.

______________________________________________________________________________________________________

Со консумирање ореви полесно ќе станете татко!

Научниците откриле дека оревите ја подобруваат плодноста кај мажот и ја зголемуваат можноста тој да стане татко.

______________________________________________________________________________________________________

Затвореник прошверцувал сперма – и ја пратил на жена му за вештачко оплодување, синот се фатил од прва

Амар Зибен отслужува доживотна казна во затвор во Израел. Успеал да прошверцува сперма до неговата сопруга во Палестина која денеска родила син, а парот не се има видено 15 години.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1