Туристи исчезнале во Бугарија


 

Двајца израелски туристи исчезнаа без трага на територијата на Бугарија.
Полицијата е на нога, во потрагата се вклучени и полициски кучиња.
Вадим Крутиков и Марина Пилаев пристигнале во Бугарија на 2 јули, пишува Pravda.bg.
Вадим е на 53 годишна, а Марина на 49 годишна возраст. Двајцата се пријавени за исчезнати во израелското амбасада во Софија. Во последно време како де стана модна тенденција да исчезнуваат луѓе и тоа најмногу млади. Во рок од неколку дена исчезнаа четворица тинејџери.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1