Tag Archives: macka

Мачка се прошета на вести во живо!

Временската прогноза која одела во живо на „Univision“ била прекината од громогласна смеа која доаѓала од контролната соба кога за време на временскиот информатор во кадар влегла мачка.

______________________________________________________________________________________________________

Го застрелала мажот за да ја заштити мачката (Видео)

Истражителите во Харис Каунти, Тексас, велат дека двојката имала расправии околу семејната мачка, иако постојат неколку мачки на имотот, не е јасно која мачка била повод за кавгата.  

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Мачка ја испочитува химната „Еј Словени“ – штом ја слушна застана мирно !!!

Кој вели дека животните се што прават, прават инстиктивно. Оваа југоносталгична мачка се покажа со поголема совест дури и од некои луѓе на планетава.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1