Tag Archives: месо

Скандал: Муслимани во Шведска 1 год јаделе свинско мислејќи дека е говедско (Видео)

Шведската национална агенција за храна издала и официјално предупредување откако открила дека повеќе од 20 тони лажно говедско месо се продава низ продавниците во земјата.

______________________________________________________________________________________________________

Поради бактерија која го јаде месото остана без раце и нозе – младата Ејми сепак вели го сакам животот

  Aimee Copeland, младата девојка која на езеро во Америка се зарази со бактерија која го јаде месото, успеа да ја победи болеста. Сепак цената што ја плати е ампутирани двете раце и нозе.  

______________________________________________________________________________________________________

Плаќате 500 грама, а месо има 300 грама – Измама во маркетите

  Цените напрехрамбените производи се зголемуваат, потрошувачката исто така па бескрупулозните бизниси наоѓаат секаков начин да заработат денар повеќе.

______________________________________________________________________________________________________

Убод од крлеж може од вас да направи вегетаријанец?!

Поради „отровот“ при убод од крлеж луѓето може да развијат алергија на месо. Комбинацијата на јаглехидрати кои овој инсект ги внесува во крвотокот исто така се наоѓаат и во месото кое го консумираат луѓето.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1