Tag Archives: muzika

Видео: Генијалци свират што ќе посакаат на најнеобичниот инструмент!

Да, насловната слика теско е да се спореди со исечок од операта „Кармен“, но во рацете на уметниците од „Зик Зазоу“ баш се се претвора во музички инструмент.

______________________________________________________________________________________________________

Преслатко ВИДЕО – Кога тато свири и мора да се ,,џуска,,

Овие две прекрасни близначиња ќе ви измамат искрена насмевка на лицето. Додека тато им свири на гитара тие ,,џускаат,, во ритам и неодоливо се смешкаат. Видеото е поставено во август а досега го погледнале повеќе од милион гледачи. Погледнете зошто 🙂

______________________________________________________________________________________________________

Кафичите, DJ-ите и сите кои пуштаат музика, а од тоа заработуваат ќе мора да плаќаат – нова давачка

Спред новата одлука, освен изведувачите во живо сега пари ќе треба да плаќа и секој кој пушта музика, а профитира од тоа.

______________________________________________________________________________________________________

Кјуриосити на Марс слуша музика – еве што е хит на Марс

Член на тимот на НАСА Eric Blood откри дека секое утро роверот “Curiosity,, кој е во мисија на Марс се буди со музика. Плеј листата е наречена “Sol” што го означува моментот на изгрејсонцето. Еве со што се буди кјуриосити.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1