Tag Archives: paok

Видео: Навивачите на грчки ПАОК ,,одвратни,, и како домаќини – инцидент во Солун вчера

Инцидент и физичка пресметка меѓу навивачите на грчки ПАОК и навивачите на Рапид од Виена при вчерашниот натпревар во Солун.

______________________________________________________________________________________________________

Наше такси поради грчки ПАОК ќе си плати казна 6.000 евра

Женскиот македонски првак „Наше такси“ треба да плати 6.000 евра казна, зашто го напуштија теренот на натпреварот со грчкиот клуб „ПАОК“, во Струмица, на кој навивачите поставија транспарент „Македонија е грчка“.

______________________________________________________________________________________________________

Навивачите на грчки „ПАОК“ си отишле голи, а изеле и ќотек – ФОТО

  ,,Тоа ги испровоцирало домашните навивачи, по што следувало и ќотек врз Грците. И не само тоа, навивачките маици на симпатизерите на „ПАОК“ им биле одземени, па местото го напуштиле голи.,,

______________________________________________________________________________________________________

„Македонија е грчка“ на стадионот во Струмица

Педесетина навивачи вчера на грчкиот фудбалски клуб ПАОК, на стадионот во Струмица извадија транспарент на англиски „MACEDONIA IS GREEK“(„Македонија е грчка“). Освен тоа, ја демолирале и трибината, од што биле искршени 40 столчиња.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1