Tag Archives: pismo

105 годишна старица „примена“ во градинка!?

Швеѓанката Ана Ериксон, 105 годишна старица, неодамна добила многу необично писмо.

______________________________________________________________________________________________________

Грујо брате јави се – ај заврши ми таја работа (Фото)

На фејсбук профилот на премиерот Никола Груевски секојдневно стигнуваат критики, поплаки, фалби – пишуваат задоволни граѓани, изреволтирани граѓани – едни го фалат, други го кудат, но одвреме на време има и по некој бисер.  

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Погледнете го писмото во кое татко се одрече од синот хомосексуалец

Писмото кое деновиве на интернет се прошири како „вирус“, во кое татко се одрекува од својот син хомосексуалец, како што пренесува „Хафингтон Пост“, е дело на Хадсон Тејлор, а истото е упатено до неговиот геј син Џејмс.

______________________________________________________________________________________________________

Писмо од читател: СЕКС, ЛАГИ И ВИДЕО ЛЕНТИ НА МАКЕДОНСКИ НАЧИН ЦЕЛИ 20г.

Господинот Sande Atanasov испрати писмо до нашата редакција, побара да се објави во целост со намера јавно да се дознае за проблемот за кој зборува. Го објавуваме неговото писмо во целост без никкви корекции.

______________________________________________________________________________________________________

,,Џoкер,, го пратил планот од масакарот на својот психијатар, ковертот неотворен

„Џокер“ убиецот неколку дена пред нападот во киното, на својот психијатар му испратил писмо во кое детално му ги најавил своите планови. Сепак ковертот останал неотворен до ден денес.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Проштална порака на татко кој го убил дилерот на дрога на синот

Откако синот му починал поради подметнато апче екстази, таткото го убил дилерот со нож во срцето, а потоа се самоубил.

______________________________________________________________________________________________________

Курир: Георгиевски не е основачот на ВМРО – ДПМНЕ, доказ е ова писмо

  Писмо напишано во Витшје-Шведска на 1 февруари 1990 година, ги побива тврдењата на Љубчо Георгиевски дека тој е основач на ВМРО – ДПМНЕ. Како што пишува Курир, дошле до документ, писмо од Мане Јаковлески, кој сведочи дека Демократската партија за македонско национално единство (ДПМНЕ) постоела уште во 1990 година.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1